Шерифовиќ: Кајмакоски не е натпреварувач! Тој е ПРО!

Loading...

Познатата српска пејачка и некогашна победничка на изборот за песна на Евровизија, Марија Шерифовиќ, вчера му даде силна поддршка на нашиот кандидат на „Икс фактор“ преку „Твитер“.- Е па вака, ова момче Кајмакоски не е натпреварувач! Тој е ПРО!!! Ти ја посакувам целата среќа за победа во „Икс фактор“, а потоа назад во Австрија, Велика Британија, Франција, Шпанија- напиша Шерифовиќ.
На нејзиниот твит се надоврза и познатиот босански музичар Дин, кој исто така ја претставуваше својата земја на Евровизија.
– Тоа е тоа, комплетен лик! Е што сакам кога некој навистина е роден за на сцена. После сѐ, Даниел е родена ЅВЕЗДА и комплетен – напиша Дин.

– Е па вака, ова момче Кајмакоски не е натпреварувач! Тој е ПРО!!! Ти ја посакувам целата среќа за победа во „Икс фактор“, а потоа наза

loading...
Loading...