Шешељ ОТКРИ како го излекувал ракот на дебелото црево и црниот дроб. Еве го рецептот!

Loading...

-Применив повеќе видови на алтернативно лекување. Не користев масло од канабис, иако бев склон дa го пробам и тоа. Но, по советот на мојот доктор Милован Бојиќ, не го сторив тоа. Не сум против тоа решение, дури и јавно се заложував тоа да се дозволи како метода за лекување – изјавил лидерот на СРС и открил како се лекувал.Лидерот на Српската радикална странка, Војислав Шешељ, во интервјуто за „Личен став“ кој се емитува на Јутјуб, објаснил како го победил ракот и на сите им го открил рецептот за „магичната напивка“ која, како што тврди тој, го препородила.
-За малку ќе умрев поради срцеви проблеми и сега имам вграден дефибрилатор со пејсмејкер. Сега срцето ми е санирано. Ќе ви дадам целосна информација. Имав рак на дебелото црево кој е опериран. Настапија метастази, пробиен ми беше ѕидот на цревата и тргнаа да се прошируваат метастазите на црниот дроб. Ми извадија 20 лимфни јазли. Од нив, 4 или 5 не беа зафатени со метастази. Што се однесува на црниот дроб, одбив да примам хемотерапија во Хаг. Ја примив еднаш и наместо да ме пуштат на сонце да се дружам со останатите, во Хаг ме затворија во некој бункер и ме држеа изолиран цела недела. Поради тоа одбив да одам на нови хемотерапии – открива Шешељ.
Лидерот на радикалите откри кои видови на алтернативни лекувања ги има применето:
-Применив повеќе видови на алтернативни лекувања. На пример, секое утро сѐ уште земам 3-4 голтки сок од сибирска аронија. Секое утро пијам и 2 дл сок од цвекло, морков, магдонос, целер и јаболко. Тогаш земав и сушени семиња од кајсија, па земав и витамин Б17. Тоа е цијанид во количества недоволни да убијат човек, а тој многу полесно ги убива болните клетки зафатени со карцином во организмот. Тој витамин го земам околу 100 дена, па правам пауза и повторно го правам истото.Лидерот на Српската радикална странка, Војислав Шешељ, во интервјуто за „Личен став“ кој се емитува на Јутјуб, објаснил како го победил

loading...
Loading...