Шест совети за убава фигура

Loading...

Малку пред екот на сезоната нутриционистите составија листа со шест чекори што секоја жена треба да ја следи за да изгледа подобро.
Правило број1 – Избегнувајте диетални производи, бидејќи тие можат да станат причина за вишокот килограми. За да останете витки, дајте им предност на незасладените пијалоци.
 
Правило број 2 – Заменете го шеќерот и слатките со овошје. Тие се исклучително корисни, не само за вашата фигура, но и за здравјето.
Правило број 3 – обидете се да јадете минимално преработена храна.
Правило број 4 – заменете го десертот со јогурт на пример. Тој е одличен извор на калциум, обично има ниска содржина на калории и е богат со протеини и корисни пробиотици.

Правило број 5 –  Пијте лимонада,направена од свежо исцедени лимони бездодаток на шеќер. Лимонадата можете да ја замените со незасладен чај со мраз.
Правило број 6 – Бирајте нискокалорично овошје, дури и за пијалоци. Нутриционистите советуваат дека најсоодветниот летен плод за коктели е ананасот.
Ефективна викенд диетаМалку пред екот на сезоната нутриционистите составија листа со шест чекори што секоја жена треба да ја следи за да изг

loading...
Loading...