Северина бара сексуално образование во школите

Loading...

Северина изјави дека еден од предметите во школите во Хрватска треба да биде сексуално образование.
Во Хрватска веќе некое време се води јавна дебата токму на оваа тема, па новинарите ја прашаа и Севе за нејзиното мислење за овој проблем. Таа беше кратка и јасна со својот одговор: „Во име на Отецот, Синот и Светиот Дух не знам зошто мене ме прашувате вакви прашања и зошто сите мораме да зборуваме за политиките на сегашната влада. Да сметам дека сексуалното образование треба да се воведе како задолжителен предмет во сите школи!“.
Таа додаде дека би пеела за сплитскиот градоначалник Жељко Керум на следните локални избори, бидејќи тој најмногу ги плаќа пејачите на предизборните кампањи.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Северина изјави дека еден од предметите во школите во Хрватска треба да биде сексуално образование.

loading...