Силен дожд го погоди Париз

Париските власти синоќа беа принудени да затворат петнаесет метро станици во Париз, поради поплавите предизвикани од обилните дождови што го погодија главниот град на Франција.Двочасовното невреме, го погоди Париз доцна синоќа, а метро станиците повторно беа отворени рано утрово и сообраќајот се одвива нормално.
Дождот продолжи да паѓа и утрово, а Француската метеоролошка служба објави „портокалово“ предупредување за поголемиот дел од Париз, бидејќи повторно се очекуваат обилни дождови.Двочасовното невреме, го погоди Париз доцна синоќа, а метро станиците повторно беа отворени рано утрово и сообраќајот се одвива нормално.
Д

Пронајдете не на следниве мрежи: