Сите се прашуваа што бара оваа убавица со таков старец, но еве што изјави таа…

Манекенката Ксенија Дели ниже големи успеси во светот на модата. Сепак најпозната е поради бракот со египетскиот милионер Осами Фатиј Рабаху АЛ- Шарифо.Светот дозна за неа  во 2016 година кога таа одлучи да се омажи за бизнисменот кој тогаш имаше 62 години а таа само 26.
Многумина ја осудија и рекоа дека е брак за пари а таа на својот Инстаграм профил им врати на сите.
-Кои сте вие да судите за мојот живот? Не сум совршена и не морам да бидам. Пре да го вперите прстот во некој, проверете прво дали вашата дланка е чиста- напишала манекенката во пораката.
Ксенија и милионерот се сеуште заедно.Светот дозна за неа  во 2016 година кога таа одлучи да се омажи за бизнисменот кој тогаш имаше 62 години а таа само 26.
Многумина ја о

Пронајдете не на следниве мрежи: