СИТЕ ВО СОЛЗИ: Колегите на актерот Жика во неверување за смртта на неговиот син

Тригодишниот син на актерот Срѓан Жика Тодоровиќ почина синоќа во семејниот стан на Врачар, а неговите колеги велат дека се шокирани од веста.
 Актерката Даница Максимовиќ страшната вест ја дознала од медиумите и едвај успеала да изговори неколку реченици.
-Не слушнав. Јас сум во шок. О, Господе, не сакам да слушам вакви работи. Морам да го контактирам Жика, не сум сигурна дали ќе ми се јави. Шокирана сум, не можам да зборувам – рекла Даница за српскот Телеграф низ солзи. Тие двајца заедно учествувале како жири во емисијата „Јас мам талент“.
Актерката Ева Рас е длабоко потресена од ужасната вест.
-Прекинав важен состанок кога слушнав дека починал малиот Дејан, толку многу се потресов. Јас минав низ тој мачен период, знам дека не постои збор со кој можам да го утешам во овие моменти. Сакам да одам кај него, но не сум сигурна дека тоа ќе му помогне. Бог така одлучил и мораме да се помириме со тоа – рекла Ева Рас.
Колегата и пријател Бранислав Лекиќ занемел од тага кога слушнал за ова.
-Тоа е нешто најлошо што може да му се случи на човек. Страшна болка. Да не даде Господ никому такво нешто Сочувствувам со неговата болка, неизмерно ме потресе оваа вест – рекол неговиот пријател.Актерката Даница Максимовиќ страшната вест ја дознала од медиумите и едвај успеала да изговори неколку реченици.
-Не слушнав. Јас сум во шо

Пронајдете не на следниве мрежи: