Скандал на евровизија: Тој го ископира најпознатиот светски хит и се пласираше во финалето, фановите бесни

Loading...

Вечерва во Киев се одржува второто полуфинале од евровизиското музичко шоу, но се уште во центарот на вниманието е скандалот со преставникот на Кипар и неговата евровизиска композиција која наиде на голем број критики.По изведбата на песната „Gravity“ во првото полуфинале таа наиде на критики бидејќи песната многу потсетува на светскиот хит „Human“ од Rag’nBone Man.
Песната сепак не наиде на санкции од организаторите и се пласираше во финалето на овогодинешниот евросонг.
 По изведбата на песната „Gravity“ во првото полуфинале таа наиде на критики бидејќи песната многу потсетува на светскиот хит „Hum

loading...