Скандал пред почетокот на Олимписките игри во Рио: Боксер силувал две собарки

Мароканскиот боксер Хасан Сада уапсен е во Рио де Жанеиро поради сомневање дека се обидел да силува две жени.Полицијата соопшти дека Мароканецот ги силувал двете жени кои работеле како собарки во Олимпиското село. Инцидентот се случил во средата навечер, а повеќе детали ќе има во наредните денови.
На мароканскиот репрезентативец веќе му е одреден притвор од 15 дена и за него Олимписките игри се завршени уште пред да започнат.
Според програмата, Сада требаше да се појави во рингот уште утре каде за противник го имаше турскиот боксер Мехмед Надир.Полицијата соопшти дека Мароканецот ги силувал двете жени кои работеле како собарки во Олимпиското село. Инцидентот се случил во средата навечер, а

Пронајдете не на следниве мрежи: