Сколари се откажа од Кака и Роналдињо

Селекторот на Бразилската репрезентација Луис Филипе Сколари го соопшти списокот на фудбалери  за престојниот „Куп на конфедерации“, но на тој список не се најдоа голем број Бразилски sвезди како Кака, Роналдињно, Пато и Рамиреш.
Изборот на Сколари беше следниот:
 Голмани: Жулио Цезар (КПР), Џеферсон (Ботафого), Диего Каваљери (Флуминенсе)
 Одбрана: Дани Алвеш (Барселона), Жан (Флуминенсе), Марсело (Реал Мадрид), Филипе Луис (Атлетико Мадрид), Тијаго Силва (ПСЖ), Ревер (Атлетико Минеиро), Давид Луиз (Челси), Данте (Баерн)
 Среден ред: Жадсон (Сао Пауло), Оскар (Челси), Лукас Моура (ПСЖ), Фернандо (Гремио), Ернанес (Лацио), Луис Густаво (Баерн), Паулињо (Коринтијанс), Бернард (Атлетико Минеиро)
 Напад: Хулк (Зенит), Леандро Дамијао (Интернасионал), Фред (Флуминенсе), Нејмар (Сантос)Селекторот на Бразилската репрезентација Луис Филипе Сколари го соопшти списокот на фудбалери  за престојниот &bd

Пронајдете не на следниве мрежи: