СКОПЈЕ ПОД ВОДА: Видео што го доловува синоќешното невреме!

Поплавени домови, блокирани улици, сообраќаен метеж и поплавени автомобили во главниот град на Македонија.Во врска со елементарната непогода која вчера во попладневните часови го зафати Скопје и неговата околина особено Стајковци, Сингелиќ, Смилковци и Арачиново, пријавени се настани со големи штети – срушени и поплавени куќи и возила, а пријавени се починати- удавени и исчезнати лица.
ТВ Нова направи инсерти од  сликата во главниот град.Во врска со елементарната непогода која вчера во попладневните часови го зафати Скопје и неговата околина особено Стајковци, Сингелиќ, Смилковци и

Пронајдете не на следниве мрежи: