Славко Калезиќ од X-Фактор: „Најдобар сум, не ме менувајте“!

Loading...

Славко Калезиќ беше кандидат во шоуто Икс Фактор, но од истото го елиминираше неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ. Стигна до третата фаза „куќата на менторите“ и тука за него заврши натпреварувањето. Но сепак за него тоа не беше крај, овој Црногорец се најде во улога на водител на првото издание во живо.Поранешното момче на Марија Шерифовиќ е задоволен од завршената работа, но повеќето гледачи не се сложуваат со него. Само ден по емитувањето на емисијата од сите страни можеа да се слушнат коментари. Најмногу беа негативни од бројните фанови на најгледаното шоу кои сметаат дека Славко не е пораснат за оваа задача. Од друга страна пак, тој за себе како водител зборува во суперлатив.
– Премногу сум среќен. Не можам да ви опишам колку сум возбуден.
Како реагираш на негативните коментари?
– Прекрасно, затоа што токму тоа е показател на завчерашниот „Бум“ на Балканот. Добив пофалби од продукцијата. А ако има општи коментари или воопшто да ги нема, тогаш тоа би било пропаст. Инаку не сум некој кој дошол од улица, имам сериозно CV и сето тоа резултираше со она што се случи во Икс Фактор, а тоа е вистински приказ како треба да се води едно такво шоу, вели Славко за српски Курир.
Ниту еден од тие коментари не те погодува?
– Ништо не ме навредува. Секако дека мораше се да започне толку позитивно и шокантно. Па и самото мое излегување на сцената. Кој водител на овие простори имал такво спектакуларно излегување? Мојата самодоверба ништо не може да промени. Одличен сум. Сите гледаа како течеше шоуто и тоа без ниту една грешка. Дури и малите лапсуси беа на место.
Има ли барем нешто што не ти се допадна?
– Чувствувам одговорност да им се извинам на сите фанови на Џастин Бибер бидејќи единствено жалам што тоа погрешно се разбра.

 
Слушна ли дека од следниот вторник Влада Станојевиќ ќе го води Икс Фактор?
– Кој ќе го води? Јас навистина ваква информација не сум добил, но се е во ред, некој мора да крева прашина.
Како ќе реагираш ако ти кажат дека наместо тебе тој ќе биде водител?
– На Влада ќе му честитам од срце, ќе му пружам рака и ќе му ја посакам целата среќа, а јас ќе си ја продолжам мојата кариера.
Водителот на Х-Фактор вели дека го „плукаат“ од љубомора!
Славко Калезиќ беше кандидат во шоуто Икс Фактор, но од истото го елиминираше неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ. Дали поради тоа Жељко е на чело на „жирито од пеколот“?Поранешното момче на Марија Шерифовиќ е задоволен од завршената работа, но повеќето гледачи не се сложуваат со него. Само ден по емитувањето на еми

loading...
Loading...