Следете го во живо движењето на облаците што доаѓаат кон Македонија

Попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд по некаде со ретки грмежи, претежно во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен правец.Утре и во среда ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Поголеми количини на воден талог ќе има во западните и јужните делови од земјата, каде се очекува да наврнат над 50л/м2.
Од четврток ќе преовладува променливо облачно, врнежливо, а во попладенвните часови повремено и нестабилно време.
Движењето на облаците во живо можете да го следите овде.Утре и во среда ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Поголеми количини на воден талог ќе има во западнит

Пронајдете не на следниве мрежи: