Следните два меча се „да се биде или не“!

Првиот голман на ракометната репрезентација на Македонија, Борко Ристовски имаше одличен настап во премиерниот меч од Европското првенство против домаќинот Данска.Ристовски имаше 15 одбрани, но сепак тоа беше недоволно да го избегнеме поразот од 29:21 кој ни го нанесоа домаќините. Ристовски вели дека за противник имавме силна селекција и треба вниманието да се насочи кон следните два меча, кои за нас се “да се биде или не“.
„Против себе имавме многу силна репрезентација, ова беше само почеток за нас, прв меч и може да се каже загревање за следните натпревари. Како што кажа селекторот, следните два меча се „да се биде или не“ за нас и очекувам да забележиме најмалку една победа и да ги продолжиме настапите на ова ЕП“, истакна Ристовски по мечот, пренесува Екипа.
Македонија во утре ќе игра против селекцијата на Чешка. Доколку победиме, ќе се пласираме во втората фаза.Ристовски имаше 15 одбрани, но сепак тоа беше недоволно да го избегнеме поразот од 29:21 кој ни го нанесоа домаќините. Ристовски вели дека за проти

Пронајдете не на следниве мрежи: