Следува голема промена навремето!

Loading...

 Суво и релативно топло ќе биде времето до четврток. Температурите ќе бидат во пораст и над просекот за овој период од годината. Веќе од четврток се очекува зголемување на облачноста и опаѓање на температурата на воздухот.
Од следниот викенд, УХРМ најавува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и снег. Веќе од четврток се очекува зголемување на облачноста и опаѓање на температурата на воздухот.
Од следниот викенд, УХРМ најавува период на п

loading...
Loading...