СЛУЧАЈНОСТ ИЛИ НЕ: И Сколари одиграл 7+ во кладилница?!

Селекторот на Бразил беше фотографиран со кренати седум прсти во воздухот, а таквата негова гестикулација сега може да се протолкува на повеќе начини.Бразил прими дури 7 голови од Германците во полуфиналниот натпревар од Светското првенство, доживувајќи го најтешкиот пораз во историјата на Мундијалот.
Иако е разочаран поради елиминацијата на својата селекција во полуфиналето, Сколари може да биде задоволен доколку уплатил 7+ во кладилница. Причина за вакви сомневања е самиот тој, кој на своите играчи покрај аут-линијата им сигнализирал одредени пораки со високо кренати седум прсти во воздухот.
Што мислите, дали ова е случајност или не?Бразил прими дури 7 голови од Германците во полуфиналниот натпревар од Светското првенство, доживувајќи го најтешкиот пораз во историјата на Мундиј

Пронајдете не на следниве мрежи: