Смрт за комарци! Навистина ДЕЛОТВОРЕН спреј!

Loading...

Зошто да купувате разни штетни хемикалии против комарци, кога можете да го пробате овој природен спреј…Потребен ви е литро и половона медицински алкохол, 100г каранфилче и децилитар етерично масло по желба, но рузмаринот и лавандата најмногу ги бркаат комарците.
Цветовите од каранфилчињата омекнете ги во стаклен сад и прелијте со алкохол.
Оставете да отстои четири дена, но немојте да заборавите да ги промешувате секое утро и вечер. По 4 дена, ќе го добиете спрејот против комарци.
Ставете го во шишенце со распрскувач и користете го по потреба.
Спрејот е безбеден и за деца, но внимавајте да не прснете во очи.Потребен ви е литро и половона медицински алкохол, 100г каранфилче и децилитар етерично масло по желба, но рузмаринот и лавандата најмногу ги бркаа

loading...