СМРТТА КОЈА ЈА ПОТРЕСЕ ЦЕЛА ТУЗЛА: Биле во голема љубов, но сите останале во шок откако се случило ова…

Веста за стравичната сообраќајна несреќа во која животот трагично го изгубила 20- годишната Амра Захировиќ(20) од Тузла ги оставила во шок и неверниците и роднините на Амра, бројните пријатели и познаници.Таа настрадала во автомобилот кој го управувало нејзиното момче Салих Зулчиќ (22). Луѓето кажуваат дека премногу се сакале…
Амра била позната заштитничка на животните. Несреќата се случила во саботатата околу 20 и 30 часот .

Автомобилот Шкода Октавиа со кој управувало нејзиното момче движејќи се од правецот TC Robot спрема раскрсницата кај “Crvenih sedam” после неприлагодната брзина ја изгубил контролата на возилото ја пробил заштитната ограда кај блиската градинка и потоа возилото се претвртело на кров.
Од здобиените повреди девојката почината на лице место, додека момчето е пренесено во УКЦ Тузла на медицинско згрижување. Таа настрадала во автомобилот кој го управувало нејзиното момче Салих Зулчиќ (22). Луѓето кажуваат дека премногу се сакале…
Амра била поз

Пронајдете не на следниве мрежи: