Снег на Стража

Loading...

Во Македонија времето денеска ќе биде облачно и студено, со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни со над 20 л/м2, претежно во западните и во северните деловиНа планините над 1.500 метри надморска височина ќе има и врнежи од снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер кој на моменти ќе дува си брзина до 70 км/ч.
Утринава  снего наврна на планините Водно, Шар Планина и Скопска Црна Гора.
Веќе попладнево може да се забележат обилни врнежи од снег и по патиштата кај Стража, каде сообраќајот се одвива по влажни коловози.На планините над 1.500 метри надморска височина ќе има и врнежи од снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер кој на моменти ќе ду

loading...