Снежана Ѓуришиќ се откажа од синот

Loading...

– Кога ме уапси полицијата се јавив на мајка ми а таа ми рече:Ти тука немаш куќа, се скаравме кога си замина. Буквално се одрече кога заминав за Америка- започнува нејзиниот син Марко. Снежана се откажа од својот син, кој веќе месец дена живее во стан кај својата пријателка а понекогаш преспива и во пар зошто пејачката не сака да го прими дома.
По долгиот период со молчење на синот на фолк пејачката Снежана Ѓуришиќ, Марко Гвозденовиќ, одлучи да проговори за српски Курир и да открие во каков однос е со својата мајка.
-Не сме во добри односи, едноставно правев многу грешки и затоа не сака да разговара со мене. Јас и кажав многу работи во лице кои можеби не и одговараа – вели Марко во изјава за српски Скандал.
Најголемиот проблем започнал кога починал сопругот на Снежана и негов татко.
-Кога почина тато, почна голема нетрпеливост поради работата што не можев да ја извршам. Тогаш мама ми велеше дека таа ќе ми најде работа, а потоа пак ќе ми префрли дека не барам работа. Знаев да ја навредам и да и кажам грди нешта. Имавме големи несогласувања по смртта на татко ми, додава Марко.
Семејните проблеми се зголемиле после сообраќајка која Марко ја предизвикал возејќи под дејство на алкохол, во која загинала неговата тогашна девојка Јелена, а Марко завршил во затвор.
По три години затвор одлучува да оди за Америка, каде поради истечено осигурање на колата полицијата му пишала казна од 3000 долари и тој се јавил на пејачката а таа му рекла дек тој веќе нема куќа и мајка, па откако се вратил живее кај пријтелка.
-Јас ја барам а таа не ми се јавува- рекол Марко
Тој исто така е разведен од сопругата со која има две деца.
-Се пишуваше и дека сум ја тепал, но тоа не е вистина. Јас после разводот многу пиев и кога ќе дојдев дома мајка ми и сопругата веднаш ме напаѓаа, а во еден случај мајка ми повика и полиција која ме уапси а потоа се покаја за тоа, но не бев насилен спрема нив- рекол Марко.Снежана се откажа од својот син, кој веќе месец дена живее во стан кај својата пријателка а понекогаш преспива и во пар зошто пејачката не сака да

loading...