Снимка која го потресе светот: Директниот судар на автобус и камион во Кина

Loading...

Застрашувачка снимка од несреќата во Кина го потресе целиот свет.Снимката која го потресе светот ја покажува страшната несреќа во Кина каде што загинаа 22 лица.
Несреќата била предизвикана од возачот, кој ја промашил клучката па среде автопат се обидел да се врати во рикверц. Зад него со голема брзина се движел камион, а потоа следела страшна сообраќајна несреќа во која животот го загубија 22 лица, а 20 патници од силниот удар излетале од автобусот.
Погледнете ја застрашувачката снимка која ја прокажува целата несреќа.
Снимката која го потресе светот ја покажува страшната несреќа во Кина каде што загинаа 22 лица.
Несреќата била предизвикана од возачот, кој

loading...
Loading...