Снимка од дрон: 40.000 Македонци дадоа поддршка за силна Македонија!

Околу 40.000 граѓани од цела Македонија излегоа на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ, на кој им дадоа поддршка на државните политики, на реформите, субвенциите, напредокот на дравата, на евроинтеграциите, мирот и стабилноста на Македонија, а пред се ѝ одговорија на опозицијата дека нема да прифатат двојачизност и федерализација на државата, која на 11 октомври одржа скапа платеничка парада, предводена од аболицираниот Зоран Заев и првообвинетиот во случајот „Пуч”, Зоран Верушевски.-Вие сте столбот на нашата држава, кој остана цврст и покрај сите предизвици изминатиов период. Сетете се само низ што се поминавме… Време е за одговорот! За заедничкиот одговор! Ние почнуваме, им порача лидерот на ВМРО-ДПМЕ, Никола Груевски, на поддржувачите на државната политика, и ги повика да ја дадат својата поддршка за 63 пратеници, за сигурен Парламент, кој ќе обезбеди сигурна Влада и сигурна држава, како што повикаа и вчера на панел-дискусијата „Стоиме на располагање на народот” членовите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ.-Вие сте столбот на нашата држава, кој остана цврст и покрај сите предизвици изминатиов период. Сетете се само низ што се поминавме… В

Пронајдете не на следниве мрежи: