СО КРЕНАТИ ГЛАВИ ОД ПАРИЗ: ПСЖ се мачеше до победа против Металург

Екипата на Металург достоен противник на големиот Париз Сент Жермен.Металург загуби на гостувањето кај силниот Париз Сент Жермен со 32-29 во рамките од 8-мото коло од групата „Ц“ од Лигата на Шампионите, на полувремето од натпреварот резултатот гласеше 16-12 во корист на домаќинот.
 
Нема сомнение, Металурзите одиграа фантастичен натпревар во Париз, имаа и водство но сепак не успеаа да го сочуваат, па фаворитот од овој натпревар успеа на крај да забележи победа.
Повеќе на sport365.mk
 Металург загуби на гостувањето кај силниот Париз Сент Жермен со 32-29 во рамките од 8-мото коло од групата „Ц&ld

Пронајдете не на следниве мрежи: