Со огнено оружје ноќеска оштетил автомобил

 
Засега непознат сторител со огнено оружје ноќеска оштетил автомобил „опел астра“ со охридски регистарски ознаки додека возилото било паркирано во импровизирана лимена гаража.
  
Како што информира денеска Министерството за внатрешни работи (МВР), Н.С. (25) ноќеска во 02:05 часот во полициската станица Охрид пријавил дека неговото возило „Опел Астра“ било оштетено. При увидот полициските службеници констатирале дека истата вечер во периодот од 22 до два часот, засега непознато лице со огнено оружје, од проектилите го оштетило задното ветробранско стакло, стаклото на предна лева врата, задната лева врата, задното лево крило. На лимот од гаражата, пак, имало повеќе отвори кои  наликувале дека се предизвикани од проектили од огнено оружје, соопшти во редовниот Билтен на МВР.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
  
Како што информира денеска Министерството за внатрешни работи (МВР), Н.С. (25) ноќеска во 02:05 часот во полициската станица Охрид п

Пронајдете не на следниве мрежи: