Со ова видео Трамп ја разголи левицата и СОРОС и победи на изборите во САД

Доналд Трамп е новиот претседател на САД.На скоро секој митинг, новиот американски претседател не штедеше зборови за контроверзниот милијардер Џорџ Сорос и неговите длабоки корупциски врски со демократскиот естаблишмент.
Тој целосно ги разголи левицата и СОРОС по што освои победа на изборите.
-Тоа се луѓето кои имаат глобален интерес и секојдневно принудуваат илјадници илегални мигранти да се селат од земјите, затвораат фабрики и рабoтни места, а  работната сила ја префрлаат надвор од државата. Единствена работа која што ќе го спречи сето ова сте вие, единствени што ќе ја зачуваат оваа земја сме ние и единствени луѓе кои ќе ја спречат корупцијата се Американците, порача Трамп.
СОРОС со огромни суми на пари ја финансираше кампањата на Клинтон.
Во видеото во продолжение, погледнете како Трамп ги соголи овие структуриНа скоро секој митинг, новиот американски претседател не штедеше зборови за контроверзниот милијардер Џорџ Сорос и неговите длабоки корупциски врск

Пронајдете не на следниве мрежи: