Со помош на ОВАА СМЕСА брзо ќе го изгубите вишокот килограми!

Наутро, попладне и навечер се конзумира смеса од мед и лимони. Смесата се подготвува лесно при што за целта се потребни 3 литри врела вода која откако ќе ја тргнете од оган треба да се олади на собна температура и да додадете сок од 15 лимони. Додадете и околу 50 грама мед и добро измешајте.Пијалокот се пие три пати дневно на еднакви делови два до три дена. Овој режим може да се применува еднаш месечно и во текот на тие денови не треба да се јаде ништо. Се препорачува да пиете по две или три чаши зелен чај во текот на трите денови од диетата.
Режимот ќе ви помогне да намалите 2-3 килограми и да го прочистите организмот од натрупаните токсини. За време на диетата избегнувајте напорна физичка активност. Се препорачува да ја спроведете за време на викенд или одмор.
Со оваа диета успешно ќе се справите и со целулитот, ќе ослабнете и се разбира ќе го освежите организмот. Мед и лимон е една неверојатна комбинација користена од милиони жени ширум светот која сигурно ќе ви помогне и вас. Користете го режимот разумно и ќе бидете здрави.Пијалокот се пие три пати дневно на еднакви делови два до три дена. Овој режим може да се применува еднаш месечно и во текот на тие денови не треба

Пронајдете не на следниве мрежи: