Со правилна исхрана до деколте од соништата!

Loading...

Повеќе од жените сонуваат за големо и бујно деколте. Некои до толку што се одлучуваат на конечното решение да ги зголемат со силиконски импланти.Други гордо ги носат своите мали гради, но им се радуваат далеку повеќе , кога се зголемуваат за време на ПМС. За мажите да не зборуваме . Дури и да негираат , сите до еден се “цицкомани“ и се губат целосно при глетката на силно и полно деколте.
За среќа на дамите со мали гради , постојат апсолутно природни начини за зголемување , обликување и зацврстување на градите без да се обратат до пластичната хирургија . Вежбите за градниот кош со полесни тегови ( не повеќе од 1 кг) се одличен начин да ги стегнете градните мускули и тоа не само оптички , но и реално да ги стегнете и подигнете градите. Масирањето на градите , исто така дава добри резултати , бидејќи ја забрзува циркулацијата. И најдобриот дел е дека има храна која ги ” храни ” градите. Која е таа?
Хормоналната нерамнотежа е една од причините да имате мали гради. Зголеменото производство на тестостерон во женското тело го забавува растот на градите. За да го редуцирате производството на тестостерон , јадете повеќе свежо овошје и зеленчук , кои го зголемуваат нивото на естрогенот . Цели зрна како јачмен , ориз и овес исто така ги зголемуваат градите .
Пилешкото месо е богато со естроген , па нужно е вклучување на пилешко во менито , ако сакате да ги ” нахраните ” градите природно.

 
Млечните производи , претежно свежо и кисело млеко , исто така содржат голема количина естроген за зголемување на градите .
Наут , бел грав , црвен грав , грашок , магдонос и леќа се друга природна храна богата со естроген .
Зеленолистниот зеленчук и храна богата со протеини и витамини го забрзуваат растот на градите.
Аспарагус , репка , марула , зелка , карфиол , моркови , кромид , краставица и тиква се високопротеинска храна која ги зголемува градите .
Јајца , риба , месо и млеко – друга храна со висока количина на протеини за полно деколте.
Цреши, јагоди и боровинки – вклучете ги во менито и нив , богати се со естроген.
Минералите бром и манган го зголемуваат производството на сексуални хормони во телото . Јаболката, оревите, бадемите, крушите , Ѓумбирот , лукот , школките , пченката , ракчињата и оризот се одлични извори на бром и манган и исто така ќе ви помогнат во природната мисија .
Избегнувајте кофеин , газирани пијалоци , сол и ” junk foods ” . Пијте многу вода , јадете сусам и правете склекови.Други гордо ги носат своите мали гради, но им се радуваат далеку повеќе , кога се зголемуваат за време на ПМС. За мажите да не зборуваме . Дури и д

loading...
Loading...