Сода бикарбона- Чудо од лек и најголем непријател на фармацевската индустрија!

Loading...

Сода бикарбоната претставува непријател на секоја фармацевстка индустија.Чудна е идејата дека нешто толку ефтино како содата може да ги надмине сите најскапи фармацевстки производи.Постојат уверливи докази а и многумина ја поддржуваат теоријата која упатува кон тоа да содата бикарбона да биде основен и универзален медицински лек за широката популација од различни заболувања, вклучувајќи го ракот и дијабетесот.
Таа веќе со години се наоѓа во нашата употреба, па дури и од страна на онколозите кои не сакаат нивните пациенти пребрзо да умрат поради преголеми токсичности од конвенционалните третмани.  Милиони луѓе ширум светот ја користат и им помага во различни болести, меќу кои е една од најфаталните- ракот.
Конвенционалните методи на лечење на рак, може да чинат многу пари. Алтернативните методи, чинат многу помалку, додека нивната успешност е далеку поголема. Токму поради тоа се повеќе луѓе се осврнуваат на алтернативните начини на лечење на болестите со рак.
Содата бикарбона е истовремено и чудесен лек и работа која сите сакаат да ја имаат при раце, поготово во денешно време на толку економски и здравствени несреќи.
Начин на нејзината употреба…

 
Ја користиме за разни работи како, лечење и за куќна употреба. За лечење морате да користите фармацевтска сода, а за куќна употреба онаа која можете да ја купите и во продавница.
Пијте ја секој ден 2 пати дневно наутро и навечер на празен желудник помешан со вода. Се препорачува дестилизирана вода.
Уште поделотворно е да ја пиете со јаболков оцет или свежо исцеден лимонов сок.
Земете две лажици јаболков оцет или две лажици исцеден лимонов сок и помешајте со пола мала лажичка сода. Почекајте да запени и откако падне пената ставете ја во вода и испијте ја.
А, можете да искомбинирате и со следново…
Јаворов сируп
Самата идеја на мешање на сода бикарбона со јаворов сируп, можеби се чини смешна и парадоксална, поради тоа што ќелиите на ракот се хранат со шеќер. Меѓутоа во овој случај, шеќерот делува на поинаков начин. Ќелиите на ракот не успеваат да го искористат шеќерот за развој, поради тоа што содата бикарбона веднаш ги уништува.
Постапка:
-Помешајте една лажичка сода бикарбона со три лажички јаворов сируп.
-Загревајте и мешајте на мала топлина околу 10 минути.
-Земајте три лажички каша дневно во наредните 1 до 2 месеци.
-За време на оваа терапија избегнувајте месо, шеќер и бело брашно.
Сода бикарбона за куќна употреба…

 

Квасец за подигнување на тестото- Витаминот Ц во прав или лимонската киселина посешајте ја во еднаква количина на сода. Нема да чекате долго за тестото да се подигне.
Убод од инсект или изгореници- Направете густа смеса од софа и вода и прекријте го болното место. Измијте кога кожата ќе се исуши.
Овошје и зеленчук- Измијте го овошјето или зеленчукот со 2, 3 лажички сода.
Лошиот мирис во замрзнувачот- Додајте пола лажичка сода.
Дамки- Помешајте сода со вода и истрлајте со четката, дамката веднаш ќе се извади.
Загорени наслаги на тавата- Намачкајте со сода и оставете да делува 10 минути. Ќе видите како ќе делува.
Канта за ѓубре- За да го тргнете непријатниот мирис на дното од кантата ставете малку сода.
Четки и чешли- Измијте ги во сода.
Миење заби- Забијте ќе ви блескаат ако ги измиете со сода.
Миење садови- Додајте 3 лажички сода во водата. Ќе ви се омекнат и хидратизираат рацете.Постојат уверливи докази а и многумина ја поддржуваат теоријата која упатува кон тоа да содата бикарбона да биде основен и универзален медицински л

loading...
Loading...