Шокантни факти за славните личности!

Loading...

Никогаш не би се дружеле Анџелина Џоли која јаде инсекти и Никол Кидман која се плаши од пеперутки. А знаевте ли дека Елвис Присли бил русокос?Анџелина Џоли јаде инсекти!
Додека холивудската актерка била на диета, таа во нејзината секојдневна исхрана вклучувала и разни видови на инсекти и никогаш не се срамела од тоа. Таа има вкусено ларви од пчела, штурци, па дури и лебарки. Можеби не треба да ја осудувате, бидејќи таа вели дека лебарките се превкусни! Сепак не препорачуваме да ги пробате!
Бред Пит е „персона нонграта“ во Кина!
Бред Пит нема да ужива во Пекинг на одмор во скоро време. Кинезите се уште не му ја простиле неговата улога во филмот „Седум години во Тибет“.

 
Сестрата на Џек Николсон всушност му е биолошка мајка!
Тој тоа не го знаел се додека еден новинар не започнал проверка на фактите за некое негово интервју во 1974 година, каде открил дека Џек Николсон бил во заблуда целиот живот. Жената што верувал дека била неговата почината сестра Џун е всушност неговата мајка. Тој бил исчуван од неговата баба целиот свој живот, без воопшто да дознае за оваа шокантна семејна тајна!
Никол Кидман се плаши од пеперутки
Никол Кидман поверојатно е да допре змија или да убие пајак, отколку да ја пуштите во соба со пеперутка. Австралиската актерка е уплашена од овие шарени суштества!

 
Елвис Присли бил русокос
Тој беше познат по својата црна коса. Но, знаевте ли дека Кралот на рокенролот всушност бил русокос? Тој почнал да ја бојадисува својата коса црна во средно училиште и со тој имиџ бил во текот на целата негова музичка кариера. Анџелина Џоли јаде инсекти!
Додека холивудската актерка била на диета, таа во нејзината секојдневна исхрана вклучувала и р

loading...
Loading...