Шокантно:Сопругата донесе духови во куќата и ми се закануваше дека ќе ми го пресече гркланот на спиење!

Loading...

Сопругата со магија ме претвори во послушно кученче. Многу беше љубоморна, секаде ме пратеше, следеше и ми се закануваше. Најпосле ме однесе во ќош, во куќата донесе духови и ми се закануваше дека ќе ми го исече гркланот на спиењеКонечно се спасив. Излегов од 20-годишното ропство наречено брак. Знаев дека сум под влијание на магии, правев работи што не сакав да ги правам.
Цело време барав помош, или начин како тие магии да се тргнат од мене, но никој не беше доволно моќен за да ме спаси од тоа зло. После долго време исцелителката Када успеа во тоа. Нејзе и го должам животот, таа ме спаси од ропството- изјави Рамиз Филиповиќ (49) од Риека.
Рамиз на интервјуто за списанието се присети на се она што му се случувало со неговата бивша сопруга, за кое вели дека кога и да се сети на тоа му се превртува желудникот.  
– Ова започна уште додека бевме во врска, но не мислев дека до толку страшно ќе стане. Таа ми раскажуваше дека татко и ја изневерувал мајка и, дури донел дома и друга жена. Мислеше дека сите машки се исти и се плашеше дека и јас истото ќе и го направа. Ми ја земаше цела плата, а кога јас ќе се побунев ми викаше: „Што ќе ти се на тебе пари? За да одиш по курви? За да им купуваш нешто? Ти немаш потреба од пари! Тоа нема никогаш да го дозволам, ако такво нешто се случи јас нема да се викам Садија. Со овие ќе те пикнам во дупката на зајакот- мафтајќи со некои амајлии во рацете“!

 
Знаеше дека немам каде да одам, ме оддели од сите мои пријатели и роднини а не контактирав ни со семејството.
Кога почнал да и покажува колку е револтиран од неправдата што му ја нанесува, му се заканила и му рекла дека ќе му го пресече гркланот на спиење. 
Додека бил на работа, смислувал изговори за да излезе порано од работа и да оди да бара помош за неговата ситуација. Понекогаш дури не ни одел на работа само за да има повеќе време за да посетува повеќе исцелители што мислел дека ќе можат да му помогнат. 
Отидов кај еден оџа кој ми рече: „Во тебе злото е многу созреано, и од тебе тоа ќе може да го исфрли само некоја многу јака личност, јас не можам да ти помогнам, но само знам дека засекогаш ќе се тргнеш од сенката на злото во 50-тите години“. Така и се случи. Налетав на еден оглас каде што пишуваше дека има дарба од Бог и дека е 3 особи во една личност: гледа, помага и штити.
Се слушнавме по телефон, и пратив слика и веднаш се фрли на работа. Кога се видовме ми даде некаква течност да се напијам, и ми рече дека сето зло од мене ќе почне да излегува. Само што се напив, веднаш со трчање отидов во тоалет. Неверојатно, но од мене почнаа да излегуваат секакви чуда, крв со некакви светлечки топчиња. Сето тоа ме шокираше, но веднаш се почувствував како нов човек. Се вратив во родната Германија, побарав развод и го добив спорот.
Се случи се она што ми го кажа Када. Бившата сопруга веќе ништо не ми може, се што ми правела на мене сега на нејзе и се враќа како бумеранг. Јас повторно сум оженет човек, со деца и уживам во секоја секунда од животот. Со оваа моја приказна сакам да ви покажам дека никогаш не треба да изгубите надеж. Јас после 20 години се спасив од магиите на мојата бивша сопруга. Среќен сум и вредеше да го дочекам изгрејсонцето. 
 
 Конечно се спасив. Излегов од 20-годишното ропство наречено брак. Знаев дека сум под влијание на магии, правев работи што не сакав да ги правам.

loading...
Loading...