Сончево со температура до 36 степени

Loading...

Сончево и топло до 36 степени ќе биде денеска во Македонија. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.Утринските температури ќе се движат од 9 до 15 степени.
Во Скопје, сончево и топло, со утринска температура од 13 степени и максимална дневна од 32 степени.
Топлото време ќе се задржи и во вторник, а во среда ќе дува засилен југозападен ветер со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи.
Од четврток со умерен до засилен северозападен ветер ќе има значителен пад на температурата, но се уште и повремен дожд. Потоа времето ќе биде стабилно и посвежо, со особено ниски утрински температури.Утринските температури ќе се движат од 9 до 15 степени.
Во Скопје, сончево и топло, со утринска температура од 13 степени и максимална днев

loading...