Сончево време со слаб ветер

Loading...

Времето во Македонија  денеска ќе биде сончево со слаб, претпладне умерен северен ветер.Минималната температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а максималната од 20 до 26 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од 6 до 25 степени.
Во наредните денови следува период на стабилно, суво и топло време, со позитивни утрински температури, а максималните ќе бидат над просекот за овој период од годината.
Од утре ќе има појава на мала до умерена локална облачност, а од средината на неделата ветерот ќе биде од јужен правец.Минималната температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а максималната од 20 до 26 степени.

loading...