СООБРАЌАЈКА: Автобус со 30 патници излетал од патот и удрил во дрво!

Сообраќајна незгода се случи попладнево во Белград кога градски автобус со број 47 излета од патот и удри во дрво и во три паркирани автомобили.Возачот на автобусот изјавил дека со цел да избегне судар со автомобил марка „Сеат“ излетал од коловозот и се забил во дрво.
Според првичните информации во автобусот имало околу 30 патници, но за среќа никој не е потешко повреден.
Причинета е само материјална штета, односно оштетени се три паркирани возила и градскиот автобус.
Возачот на автобусот изјавил дека со цел да избегне судар со автомобил марка „Сеат“ излетал од коловозот и се забил во дрво.
Сп

Пронајдете не на следниве мрежи: