Сорос плаќал по 15 долари од час за учесниците во протестите против Трамп!

Досега се криеше поврзаноста на Џорџ Сорос со протестите против новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп.Но, од медиумите кои што не се под контрола на Сорос, протекоа информации дека луѓето коишто протестираат против Трамп се плаќаат по 15 долари од час.
На 9 ноември „Бизнис Инсајдер“ пишуваше за бројната посетеност на протестите низ цела Америка, објавувајќи фотографија од „Асошиејтед Прес“ на која се прикажани студенти кои протестираат држајќи пароли. На едната пишува „Трамп = Секогаш расист“, но на дното била испишана сугестија да се прати порака на телефонски број (Text NeverTrump to 877-877).

Кога ќе се прати порака на тој број, се добива автоматски генериран одговор „Добредојдовте на ОНС – да го запреме Трамп заедно“, со опција да се прати „Помош“ за повеќе информации. Ако се прати „Помош“, се открива дека ОНС (UWD – United We Dream) е организација која е финансирана од страна на организацијата Отворено општетсво на Џорџ Сорос.

На протестите организирани во Сиетл се повикуваат граѓаните на масовен протест, за што ќе им биде платено помеѓу 13-15 долари од час.

Во продолжение може да погледнете реклами во други поголеми американски градови во кои се нуди компензација доколку се протестира.
Но, од медиумите кои што не се под контрола на Сорос, протекоа информации дека луѓето коишто протестираат против Трамп се плаќаат по 15 долари од ч

Пронајдете не на следниве мрежи: