СОВЕТ за НАЈБРЗО и НАЈЛЕСНО чистење на рерна!

Loading...

Ако чистењето на рерната ви претставува ноќна мора, дали поради јаките хемикалии или тврдокорните дамки, ви претставуваме природно и ефикасно решение.Ви претставуваме едноставен трик за чистење, со кој дамките ќе исчезнат, а и не е штетно за здравјето.
Излупете кора од портокал и ставете ја во тегла. Додадете оцет и оставете да оитстои 5 дена. Префрлете во шишенце со распрскувач.
По рерната посипете сода бикарбона и испрскајте го подготвениот спреј. Оставете 20 минути и едноставно пребришете.Ви претставуваме едноставен трик за чистење, со кој дамките ќе исчезнат, а и не е штетно за здравјето.
Излупете кора од портокал и ставете

loading...