Спремете се за многу дожд, доаѓа и снегот

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет и услови за магла наутро по котлините ќе продолжи во наредниот период.Пообилни врнежи и пад на температурата се очекуваат во среда и четврток, кога на планините врнежите ќе преминат во снег.
Утре и задутре врнежи ќе има во планинските региони и кои ќе бидат со локален карактер, а кон југ можна е и појава на грмежи. Ќе продолжи да дува јужен ветер кој утре краткотрајно ќе засилува, а во понеделник особено вдолж Повардарието ќе е засилен.
Максималните температури ќе достигнат утре до 18, задутре и во вторник до седумнаесет, а од средба паѓаат за неколку степени и ќе се движат меѓу 12 и 14 степени.Пообилни врнежи и пад на температурата се очекуваат во среда и четврток, кога на планините врнежите ќе преминат во снег.
Утре и задутре врн

Пронајдете не на следниве мрежи: