Стабилно и суво со ниски утрински температури

Loading...

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво со утринска температура од минус шест до три степени целзиусови, а дневната од три до 13 степени.Во Скопје времето ќе биде слично со минимална температура од минус еден степен, а дневната ќе достигне 10 степени.
Од среда повторно ќе има врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет и ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец, а нов влажен бран со пообилни врнежи се очекува во сабота.Во Скопје времето ќе биде слично со минимална температура од минус еден степен, а дневната ќе достигне 10 степени.
Од среда повторно ќе има

loading...
Loading...