Станиќ ги спушти ролетните на голот: Металург со победа над Веспрем!

Екипата на Металург славеше на „контролката“ со унгарскиот ракометен гигант Веспрем со 25-23, во мошне драматичен и неизвесен натпревар се до последната секунда од натпреварот.Кај Металурзите се истакна голманот Дарко Станиќ кој со 15 одбрани (7 во првото, 8 во второто полувреме) беше најзаслужен што тимот од Автокоманда успеа да забележи победа на овој натпревар.
Повеќе на:sport365.mkКај Металурзите се истакна голманот Дарко Станиќ кој со 15 одбрани (7 во првото, 8 во второто полувреме) беше најзаслужен што тимот од Автокоманда

Пронајдете не на следниве мрежи: