Ставете ја оваа билка под јазикот и убијте ја секоја желба за никотин

Loading...

Чест проблеми кај пушачите е тоа што сакаат да ги остават цигарите, но се плашат дека ќе се здебелат. Но, нема потреба за грижи. Со оваа билка слободно можете да престанете да пушите, без страв дека ќе се здебелите.
Стевиа е билка од семејството хризантеми, по потекло од Парагвај која со векови се користи како природен засладувач. Одлична е во борбата против дебелеењето и, исто така, ќе ви
помогне во лечењето дијабетис и хипертензија, а што е најважно, ја убива секоја желба за никотин. Таа може да се користи како маска за нега на кожата, затоа што ја храни, затегнува и ја прави мазна.
Стевиата, исто така, може да се користи и за лекување на акните, а ефикасно делува и против дерматитис.
Достапна во форма на лист, зелен и бел прав и во вид на течност. Не бара многу за одржување, што значи дека можете да ја засадите и во вашиот двор или во саксија.
За анти-пушење терапија, само нанесете неколку капки директно на јазикот секогаш кога ќе почувствувате желба за цигара. Овој едноставен ритуал ја убива желбата за никотин. Но, нема потреба за грижи. Со оваа билка слободно можете да престанете да пушите, без страв дека ќе се здебелите.
Стевиа е билка од семејст

loading...
Loading...