Што вашиот партнер не сака: Близнаците не се обидувајте да ги замолчите, Шкорпијата не поднесува наредби…

Loading...

Дознајте што му пречи на вашиот партнер….Овен
Никогаш ама баш никогаш немојте да му кажувате што треба да прави. Ова не се однесува само на партнерите, тие не сакаат и кога на работното место некој им кажува што да прават. Секако знаат брзо да се справаат со луѓето кои им пречат.
Бик
Биковите не сакаат кога некој им го распиува уживањето. Па токму затоа држете се подалеку од  нивната храната и од другитите нивни работи кои им се драги. Можеби некогаш ќе сфатат дека и нематеријалните работи имаат вредност. Секако никако немојте да им се мешате во одлуките.
Близнаци
Никогаш не се обидувајте да ги замолчите, тоа е исто како да пробувате да запрете река. Исто така не поднесуваат критика, па затоа треба да бидете тактични. Тешки се како љубовни партнери, но толку се добри што се исплати за трудот. 

 
Рак
Се што треба да прави а нема врска со семејството домот и неговите блиски го нервира. Промена на навики не постои кај нив, па доколку се обидете да ги промените многу ќе погрешите.
Лав
Обидете се да им наредите нешто- дури тогаш ќе ги видите во вистинското светло. Нема подобри од нив, тие секогаш се најдобри. Но, немојте ни да се обидувате да ги лажете…
Девица
Немојте ништо да им преместувате-НИКОГАШ. Своеглави се и секогаш распоредот го прилагодуваат само како што на нив им одговара.

 
Вага
Одлични дипломати се, па никогаш нема да го кажат своето мислење ако е спротивно од вашето. Можеби ќе го испрезентираат како нежна критика. Едноставно Вагите не сакаат кавги и тоа нема да се промени никогаш.
Шкорпија
НИКАКО не се обидувајте да им наредувате, а ако „им солите памет“ бидете сигурни дека ќе направат спротивно од она што сте го кажале. Исто така можат многу сурово да се однесуваат кон луѓето што мислат дека ги навредиле.
Стрелец
Не се обидувајте да им наметнувате да прават нешто што не го сакаат. Не почитуваат авторитети. Можат да зборуваат со часови.
Јарец

 
Со нив немојте да се шегувате- едноставно не прифаќаат шеги на нивна сметка. Туѓата сериозност ги нервира. Исто така секогаш треба да се согласувате со нив. 
Водолија
Бавно, полека и промислено не постои во нивниот речник. Се треба да биде одма и тука, инаку тешко вас. Тие како да се навлечени на стрес, па не можат да живеат мирно и нормално…
Риби
Немојте во никој случај да ги игнорирате. Нивната мисија во животот е да им помагаат на другите кои секако тоа треба да го забележат и да им вратат за помошта.
 Овен
Никогаш ама баш никогаш немојте да му кажувате што треба да прави. Ова не се однесува само на партнерите, тие не сака

loading...
Loading...