Страшно откритие на најубавиот ден: Ужасните болки не биле од бременоста!

Нина Лангли во седмиот месец од бременоста чувствувала силни болки во пределот на ребрата и рамената, но докторите и рекле дека тоа е поради бебето. Но кога болките станале неподносливи, открила дека има рак на дебелото црево кој се проширил на црниот дроб, па морала да оди на итен царски рез. Теди е роден шест недели пред време.Кога во седмиот месец од бременоста Нина почувствувала силни болки, мислела дека тоа се должи на бременоста. Но тогаш докторите откриле ужасна работа: болките биле резултат на ракот на дебелото црево кој се проширил и на црниот дроб.
И претходно чувствувала силни болки во пределот на рамената и рабрата, но докторите ја увериле дека такво нешто е нормално во бременоста.
Сепак, кога болките станале неподносливи, откриле дека сепак се работи за рак и таа била пратена на итен царски рез, па така Теди дошол на свет шест недели покасно.

Кога ќе закрепне од породувањето ќе оди на хемотерапија. Нејзиниот вереник, Ед Кјузик (38), кој ја запросил пред пет месеци, бил многу тажен кога ја слушнал нејзината дијагноза.
„Нина е мојот свет- срцето ми се скрши кога откривме дека има рак. Бевме толку возбудени што ќе бидеме родители, а таа дијагноза успеа да ја фрли во сенка нашата среќа“, вели тој.
Докторите прво мислеле дека се работи за инфекција на црниот дроб, но потоа извршиле биопсија и откриле дека ракот на дебелото црево се проширило на црниот дроб.

„Со месеци се радувавме на бебето, но нашата радост за момент се претвори во ноќна мора. Не очекував такво нешто. Но сега морам да останам силен поради Нина. Сега сакаме на Фејсбук да отвориме страна и да собереме пари за третманите кои не се достапни во рамките на Националниот здравствен сервис“, вели Ед.
За да биде уште полошо, вестите за туморот ги погодиле уште повеќе бидејќи нејзиниот татко во октомври починал од рак.

„Докторите се уште не можат да прогнозираат дали Нина ќе преживее, но ни велат да бидеме оптимисти. Нина во октомври го гледаше својот татко како умира, па бебето беше нашето светло на крајот од тунелот. А таму уште еднаш не дочека мрак“.
Исплашен да не ја загуби вереницата, почнал да претражува специјалисти на интернет во надеж дека некој ќе може да и помогне. На голем број луѓе во невоља им се нашол, а сега тој сака да основа страница на Фејсбук на која ќе ги моли луѓето да му помогнат со парични средства.

„Поддршката која ја добивме е фантастична. Сакам да и обезбедам најдобар третман, па ако треба ќе одиме и на крајот на светот. Мораме да се обидеме со се. Нема да ја изгубам- цел живот ќе го посветам на тоа да ја победиме оваа болест“, вели овој татко.Кога во седмиот месец од бременоста Нина почувствувала силни болки, мислела дека тоа се должи на бременоста. Но тогаш докторите откриле ужасна рабо

Пронајдете не на следниве мрежи: