СВЕКРВА ОД ПЕКОЛОТ! И се заканила на снаата дека ќе ја запали, бидејќи се развела од нејзиниот син!

Loading...

Една старица од околината на Вараждин, е осудена на условна казна поради страшна закана.Заканите започнале кога парот се развел, а синот на 71-годишната свекрва го напуштил брачниот дом.
Како што пренесуваат хрватските медиуми, снаата веднаш добила телефонски повик од вознемирената свекрва, која и изнакажала страшни работи, меѓу кои и дека ќе ја запали… Загрижената снаа веднаш се јавила во полиција.
Свекрвата е казнета со 4 месеци условен затвор.Заканите започнале кога парот се развел, а синот на 71-годишната свекрва го напуштил брачниот дом.
Како што пренесуваат хрватските медиуми,

loading...
Loading...