Светот полуде по овој чај! Ги топи килограмите како луд

Дамите кои сакаат да го изгубат вишокот килограми оваа чудесна напивка ќе ги израдува бидејќи совршено ги согорува мастите на стомакот, задникот и бутините. Благодарение на состојките на овој чај, тој ги забрзува матаболитичките процеси во организмот, го подобрува варењето и со редовно конзумирање за седум дена се постигнуваат одлични резултати.
Состојки:
зелен чај
цимет
ловоров лист
Подготвка:
Зовријте 800 мл. вода, а потоа тргнете ја од рингла и додадете стапче цимет, 4 листа од ловор и една лажица зелен чај.
Смесата оставете ја да отстои 15 минути, чајот процедете го и напивката е подготвена.
Употреба:
Чајот е најдобро да се пие три пати во денот: наутро на празен желудник, после доручек и третиот пат пред спиење. Резултатите се брзо видливи. Благодарение на состојките на овој чај, тој ги забрзува матаболитичките процеси во организмот, го подобрува варењето и со редовно конзумирање за се

Пронајдете не на следниве мрежи: