Ознака: аба

Кошарка

Белград домаќин на Ф4 турнирот во АБА лигата

Претседателот на Кошаркарскиот сојуз на Србија (КСС) и градоначалник на Белград, Драган Ѓилас, потврдил дека завршиниот турнир во АБА лигата ќе се игра во српската престолнина.Ѓилас, по состанокот со првиот […]

Кошарка

АБА лига: Жижиќ и Поповиќ најкорисни во 24.коло

Андрија Жижиќ од Цибона и Алекса Поповиќ од Будуќност се најкорисните кошаркари во 24.коло, во АБА лигата.Овие двајца во победите на своите тимови над Олимпија, односно Сплит, имаа учинок од […]