Ознака: аба

Кошарка

Белград домаќин на Ф4 турнирот во АБА лигата

Претседателот на Кошаркарскиот сојуз на Србија (КСС) и градоначалник на Белград, Драган Ѓилас, потврдил дека завршиниот турнир во АБА лигата ќе се игра во српската престолнина.Ѓилас, по состанокот со првиот […]