Ознака: адвокат

Меѓународен фудбал

Адвокатот на Роналдињо: Тој е наивна будала, не знае што прави

По скандалот со апсење на Роналдињо, еден од најдобрите светски фудбалери во првата деценија на 21 век, во јавноста се обрати и неговиот адвокатски тим. – Тој е наивна будала. […]

Вести

Зошто Шврговски земал по 4.000 евра како адвокат на Дрисла? Обелоденети огромни хонорари…

Вработениот во Дрисла, кој живеe во Австралија, а примал плата со месеци е кумашин на поранешниот јавен обвинител Љупчо Шврговски. Некако се поврзани чудно работите? Според извори од Дрисла, вработените […]

Вести

Луј Витонот на Катица не бил оној од кај Орце, се бранеа денеска на рочиште

Луј Витонот на Катица не бил оној од кај Орце, се бранеа денеска на рочиште, беше позицијата на нејзината одбрана. Тоа наводно била сосема друга чанта од овој скап бренд, […]

Македонија

Јошевска: Не може Јанева да ја “брани“ адвокат кој застапува обвинет од СЈО

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за “Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на адвокати, кои повикувајќи се на својата пракса, […]

Вести

Дуел Дуковски – Кацарска во судот. Следеше аплауз подолг од минута

Прво Дуковски побада од Кацарска, со тивок глас промена на распоред на сведоците. Потоа Кацарска одговори: „Ама сте милозвучен и фин, господине Дуковски, кога имате за тоа потреба и корист“. На […]

Македонија

Адвокатот Еленко Миланов гарантира дека МВР го има бројот на Груевски

Во синоќешната емисија “Топ тема“ Еленко Миланов, еден од адвокатите на Никола Груевски изјави дека Груевски го исконтактирал и му кажал дека на тој телефон може да го контактира, а тој тоа […]

Македонија

Заев покажа машкост, истото да го побара и за кумановските настани – бара адвокатката на терористите од Диво Насеље

Адвокатката на дел од осудените за тероризам од кумановските настани во Диво Насеље кои се сличија на 9 и 10 мај 2015 година, Артене Исени реагираше во врска со обраќањето […]