Ознака: америка

Избор на уредникот Издвојуваме

Сашо Василевски: Не ме мачи совеста што гласав за! Пратеникот со шокантни ставови

Во една вулгарна и подбуцнувачка атмосфера помина комуникацијата на Василевски со претставниците на „Македонија Блокира“. Тој беше брифиран да ги провоцира тие што му го испорачаа писмото на коалицијата што […]

Видео

ПРЕД РЕЧИСИ ПОЛОВИНА ГОДИНА ЧЕДО ЈОВАНОВИЌ ПРЕКУ „МАКЕДОНСКОТО СЦЕНАРИО“ КАЖА КАКО ЗАВРШУВААТ ТИЕ КОИ ТРГНАЛЕ „ДА СИ ГИ МЕРАТ“ СО АМЕРИКАНЦИТЕ

Што се Македонците? Дојде Заев и ги воведе албанските партии во власт, даде двојазичност, ја демонтираше историјата… Мислите дека му беше лесно? Кој го призна Косово? Груевски или Заев? Интересни […]

Сцена

Пријовиќ требаше да се породи во Америка, но пејачката ја смени одлуката во последен момент

Познатата српска пејачка Александра Пријовиќ сепак ќе се породи во Србија, откако лекарите ја посоветувале дека е подобро да остане дома. Имено пејачката беше планирано да се породи во Америка. […]

Сцена

Станија ја напушта Србија, заминува на итна операција во Америка

Старлетата Станија Добројевиќ итно заминува од Србија за Америка каде треба да се оперира. Станија, која учествува во едно реално шоу, го напушти истото по добивањето на здравствените резултати кои […]

Сцена

Што прави Елена Ристеска?

Скоцкана како и обично, со парчиња гардероба и впечатливи детали кои доликуваат на Големото Јаболко, шета и се забавува. А, дали договара и работни ангажмани ќе почекаме да се пофали […]

Сцена

Никогаш нема да ви падне на памет со што се занимава Ламбе Алабаковски

Некогашната музичка ѕвезда Ламбе Алабаковски кој во минатото важеше за вистински заводник кај понежниот пол веќе неколку години не живее во Македонија, но не се занимава и со музика. Ламбе […]

Сцена

Таа е прогласена за најубава жена во Америка за 2018 година – А според вас?

Мис Небраска, 23-годишната Сара Роуз Самерс е прогласена за најубава девојка во Америка. Помеѓу 50-те кандидатки, Сара Роуз Самерс однела убедлива победа, а освен заносната убавина и совршената фигура, таа […]

Most beautiful girls

Сторми Даниел ѕвезда од филмови за возрасните промовира и крипто валути

Најповеќе ја знаете од филмовите за возрасни. Сторми Даниелс е во бизнисот повеќе од дваесет години. И е една од најатрактивните порно ѕвезди на денешницата. Има снимено преку 200 филмови […]

Вести

Америка стравува од руската компанија „Касперски“, а еве и зошто

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп им нареди на државните институции да ги отстранат софтверските производи на „Лабораторија Касперски” од своите компјутерски системи, бидејќи се стравува дека оваа фирма со […]

Занимливости

Куче херој на ураганот во Америка: Поради неговата храброст ќе остане запаметен засекогаш

Фотографијата со Отис била споделена повеќе од 38.000 пати на Фејсбук.Ураганот кој ја погодил сојузната држава Тексас преминал во тропска олуја, која предизвикала поплави поради што животот е парализиран. Сепак, […]