Ознака: Анжи

Меѓународен фудбал

Цел свет се обложуваше на Анжи

Руската фудбалска федерација спроведе истрага околу мечот Амкар-Анжи во понеделникот, бидејќи како што големиот број медиуми пренесува едноставно „цел свет се обложувал на гостинот“. Еден дел од обложувалниците го стопирале […]

Меѓународен фудбал

Анжи: Не сме заинтересирани за Снајдер

Рускиот премиерлигаш уште еднаш им даде на сите дознаење дека воопшто не е заинтересиран за услугите на холанѓанецот од редовите на екипата на Интер, Весли Снајдер. Веќе и официјално се […]

Меѓународен фудбал

Анжи со „МЕГА-ПОНУДА“ за Чави, 21 милион евра плата годишно!!!

Рускиот фудбалски клуб Анжи според одредени шпански медиуми спрема неверојатно богата понуда за ангажман на фудбалерот на Барселона, Чави. Според информациите кои ги пренесуваат повеќето шпански медиуми, се вели дека […]

Меѓународен фудбал

Анжи спрема „МЕГА-ПОНУДА“ за Чави, 21 милион евра плата годишно!!!

Рускиот фудбалски клуб Анжи според одредени шпански медиуми спрема неверојатно богата понуда за ангажман на фудбалерот на Барселона, Чави. Според информациите кои ги пренесуваат повеќето шпански медиуми, се вели дека […]