Ознака: АНТОНИА ГИГОВСКА

Сцена

Видео: Леонтина: „Ти си пример за перфектно пеење“: Антониа Гиговска ОВАА песна ја посвети некому и на сите им покажа како се пее!

Иако заврши како седмопласирана нашата Антониа Гиговска им покажа на сите како се пее.Победнички настап на нашата Антониа. Во самата завршница на натпреварот кога  останаа само осум деца кои се […]

Сцена

Мартија и Антонија во супер-финале од Пинкови ѕвездички!

Синоќа се одржа последната финална вечер на ТВ талент шоуто „Пинкови ѕвездички“.Во него и овојпат блеснаа двете македонски претставнички, Мартија Станојковиќ и Антониа Гиговска. Жирито, како и секогаш немаше зборови […]