Ознака: бавча

Бавча Фото

Специјални гуми за поход на Иран, примопредадени со сите нишани

Специјални гуми за поход на Иран се набавени според информации од Министерството на Шеќеринска. Види фото во прилог. Гумите биле уредно примопредадени, како да се работи за нуклеарна ракета… и […]

Tweet Бавча

И тоа бидна, Мицковски сам со себе се сретнал и разговарал!

Што да ви кажеме повеќе… дечкиве од „дувло“ со ослабната концентрација и ајкју… го избрукаа шефот. Оваа фотографија која излезе на профилот на „Твитер“ на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски […]

Tweet Бавча Фото

Најлудите твитови за „Новороденото Мече“ кое го посети градоначалникот Шилегов

Новороденчето и Петре Шилегов имаат нешто заедничко и двајцата не го памтат овој ден .. Се дел од твитовите на кои налетавме, твитер е полн со заебнциите дека Градоначалникот на […]

Бавча

ФН: СКОПЈАНИ ЗАДОВОЛНИ СО НОВОГОД.ПРОГРАМА- Едвај чекаат да ги видат Парни Ваљак по 167-ми пат

Жителите на град Скопје се задоволни со изборот на Парни Ваљак да ги забавува на најлудата ноќ. Тие го одобруваат овој избор и се возбудени да го гледаат бендот по […]

Бавча

ФН: МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ СО СОВЕТ ДО ГРАЃАНИТЕ: Не бидете толку сиромашни

Откако успеа советот на министерот за здравство Венко Филипче граѓаните да не умираат ако сакаат да се живи на прес конференција тајната на добриот живот ја откри и министерот за […]

Бавча

ФЧЕРАШНИ: 20 цитати од книгата на Никола Груевски

Сѐ уште неименуваната книга на екс премиерот, а сегашен писател и добитник на Нобеловата награда за литература Никола Груевски е во центарот на интерес на јавноста. Фчерашни ексклузивно имаше шанса […]

Бавча

Нема ништо потажно од стар човек што се право фраер со сила. Котевски со генијален статус за Палчо

О мај гад, гринџ централ. Нема ништо потажно од стар човек што се право фраер со сила. Котевски со генијален статус за Палчо… Вака Петар Котевски ги опишал обраќањата на Палевски […]

Бавча

Големо фијаско на Заев: Ова прилепчани нема да му го простат!

СДСМ на првиот митинг за претстојните предвремени избори пред прилепчани ја обелодени својата програма.Собраните жители на Прилеп беа сведоци на кршењето мраз на СДСМ за митинзите кои допрва ќе се […]

Бавча

Шеќеринска: „Мојата помош им е потребна и на поплавените во Халкидики“

„Не е точно дека повеќе ме интересира море од поплавените подрачја и директното помагање на граѓаните на терен. Ова е уште една ноторна лага на режимските курири. Само, на оваа […]