Ознака: бизнис

Свет

Илјадници хотели ширум светот започнаа да прифаќаат биткоин: Сега можете да резервирате

Интернет-платформата за патувања на Агода (која е дел од Booking Holdings) се здружи со слична крипто-услуга, travala.com. Повеќе од 600.000 хотели во скоро 200 земји низ целиот свет сега можат да […]

Економија

Евростат: Најголем ПАД НА ЕКОНОМИЈАТА во еврозоната од 1995 година

Бруто домашниот производ во еврозоната падна за 12,1 процент во вториот квартал од оваа година, додека економијата во цела ЕУ се намали за 11,9 проценти, покажаа првите првични проценки на […]

Вести

Влада на својот сајт ја објави листата на фирми кои користеле државна помош, а средствата не ги исплатиле на вработените

Компании на кои им е исплатена државна помош за минимална плата, а тие не ги уплатиле средствата на своите вработени. На линкот може да ја превземете целосната табела. https://vlada.mk/sites/default/files/dokumenti/analiza-neplateni_fin_poddrska_finalno.pdf

Издвојуваме

Алкалоид – резултати од работењето за периодот јануари – декември 2019 година

„Алкалоид“ со раст на консолидираните продажби од 13%, раст на консолидираната нето добивка од 18%, инвестиции во износ од над 1 милијарда денари и 218 нови вработувања во периодот јануари […]

Сцена

Жељко Јоксимовиќ започнува нов бизнис, отвора три телевизии

Српските медиуми пишуваат дека популарниот пејач Жељко Јоксимовиќ ќе отвори три кабелски телевизии, но неговата сопруга сепак нема да биде дел од тимот, барем не на почетокот. Регулаторното тело за […]

Занимливости

Ќе вложиш 6.000 евра, а ќе ти се вратат 10.000 – нема овошка на која вака брзо се заработува

Почетокот додатно го олеснува тоа што не е потребна голема површина, луѓето можат да живеат и од еден хектар засаден со оваа овошка. Нема овошка која носи брза заработка и […]

Most beautiful girls Видео

Алис во земјата на порн*графијата! Сопругата на поранешната ѕвезда на Ливерпул развила сериозен бизнис: За 9,99 долари можете да ги гледате нејзините еротски претстави

Алис Гудвин, сопругата на поранешната ѕвезда на Ливерпул, Џермејн Пенант, направила своја веб страница на која фановите плаќаат 9,99 долари месечно, за да добијат пристап до нејзината спална соба. Алис […]